وبلاگ هلث 98

ساخت وبلاگ

داروی کولومب داروی آنتی‌ اسپاسمودیک است که دارای اثر مستقیم بر عضلات صـاف لوله گـوارش‌، دارای جذب سـریع پس از مصرف خوراکـی‌، متابولیزاسیون به وراتریک اسید و مبورین هیدروکلراید از طریق هـیدرولیز، دفـع کـلیوی متابولیت‌ها، PB : ٧۵ درصد.

کولومب مبورين هيدروكلرايد۱۳۵ یا ۲۰۰ قرص روکشدار

قرص S.C. Tab: 135mg قرص آهسته رهش – ریتارد SR Cap: 200mg

 

دسته دارویی آنتی اسپاسموديك گوارشی

اثر درمانی درمان علامتي درد و گرفتگی عضلات شكمی

عوارض جانبي به طور كلي این دارو به خوبي تحمل مي­شود، در موارد نادر در بعضي افراد سردرد، سرگيجه، بيخوابي و واكنش­هاي پوستي گزارش شده است.راهنمای مصرف مقدار مصرف دارو را پزشک تعيين می کند.

مقدار مصرف معمول دارو در بزرگسالان

يك قرص ۱۳۵ ميلي­گرمي سه بار در روز ۲۰ دقيقه قبل از غذا شکل دارویی شرکت داروسازی رها مبورین را به صورت قرص­هاي گرد روكش­دار سفيد رنگ به صورت بليسترهاي ۱۰ تايي درجعبه ۳۰ عددي و به همراه بروشور عرضه میکند. هر قرص حاوی ۱۳۵ میلی گرم مبورین هیدروکلراید میباشد.

 درمان سندرم روده تحریک‌ پذیر

 

موارد منع مصرف و احتیاط

مبتلایان به ایلئوس پارالیتیک

احتیاط:‌ مبتلایان به اختلالات‌ کبدی یاکلیوی یا مشکلات قلبی مثل بلوک قلبی‌.

 

 راهنماييهای عمومي قبل از مصرف اين دارو در موارد زير با پزشك خود مشورت كنيد:

درمان علامتي درد و گرفتگي عضلات شكمي ناراحتي روده مربوط به سندرم روده تحريك­پذير درمان اسپاسم­هاي رودي معدي ثانويه ناشي از اختلالات ارگانيك در صورت حساسيت به دارو يا هر يك از اجزاي تشكيل دهنده، دارو در صورت ابتلا به بيماريهای نارسايي كبدي و كليوي، اختلالات قلبي از جمله انسداد قلبي، پورفيريا و انسداد روده فلجي. مصرف در دوران بارداري و شيردهي:آزمايشات روي حيوانات اثر تراتوژني نشان نداده است، به هر حال احتياطات معمول در استفاده داروها در دوران حاملگي در مورد اين دارو نيز بايد در نظر گرفته شود. هشدارها مصرف مبورين گاهي اوقات منجر به سرگيجه مي­شود و ممكن است بر مهارت­هاي رواني – حركتي مربوط به رانندگي و كار با ماشين­آلات تاثير گذارد. مصرف اين دارو در بيماران مبتلا به انسداد روده فلجي (paralysis ileus) مجاز نيست. در بيماران مبتلا به اختلالات کبد و کليه بايد با احتياط فراوان مصرف شود.

کپسول کولومب ۲۰۰

 

 

وبلاگ هلث 98...
ما را در سایت وبلاگ هلث 98 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امیرحسین health98 بازدید : 1051 تاريخ : چهارشنبه 15 خرداد 1398 ساعت: 16:24